• Odbory SPŠ - priemyslovácke

•   Elektrotechnika - 2675 M

• Absolvent získa bohaté vedomosti v slaboprúdovej elektrotechnike  inteligentnej elektroinštalácie, automatizácie, fotovoltiky, robotiky a ďalších. Ďalej bude mať vedomostí z informatiky, výpočtovej techniky a v programovaní s využití mikropočítačov. Samozrejmosťou je čítanie a zhotovovanie elektrotechnickej výkresovej dokumentácie. Nadštandardom je výučba informatiky a programovania. Študent má možnosť špecializovať sa voľbou blokov odborných predmetov v jednej z oblastí:

• priemyselnej informatiky – programovanie PLC, priemyselná automatizácia, robotika
          • prístrojových a zdravotníckych zariadení – konštrukcia a servis zdrav. elektroniky a iných zariadení liečebnej a vyšetrovacej zdravotníckej techniky
          • telekomunikačnej techniky – rádiovej a televíznej techniky, pevnej a mobilnej telefónie a oznamovacích sietí

Súčasťou odborného vzdelávania sú predmety odborno – teoretické a vo veľkej miere odborno – praktické (laboratórne cvičenia, merania, odborná prax), takže absolvent školy je zdatný v elektrickom meraní, stavbe, oživovaní i opravách i stredne zložitých až náročných elektrotechnických výrobkov pri zachovaní všetkých parametrov bezpečnej práce na elektrických zariadeniach.
          Naša škola tento odbor nepokladá na rozdiel od verejnej mienky za vyslovene teoretický. Študent je preto pripravený do praxe i na vysokú školu technického zamerania.

• Informačné a sieťové technológie - 2561 M

• Absolvent získa vedomostí z informatiky a výpočtovej techniky, počítačových sietí, programovania s využitím mikropočítačov, programovania vo vyšších programovacích jazykoch okrem všeobecného vzdelania. Okrem základných odborový vedomostí, získa znalosti v slaboprúdovej elektrotechnike a z elektronického zhotovovania elektrotechnickej výkresovej dokumentácie. Nadštandardom je výučba inteligentnej elektroinštalácie, automatizácie, fotovoltiky, robotiky a ďalších súvisiacich oblastí.

Študent je preto pripravený do praxe i na vysokú školu informatického a technického zamerania.

(Overovanie tohto "elektrotechnického a informatického" študijného odboru bolo podporované v rámci projektu Implementácia rozvojového programu Informačné a sieťové technológie spolufinancovaného zo štrukturálnych fondov.)

• Stredná priemyselná škola, Športová 675, Stará Turá
      • Športová 675, Stará Turá, 916 01 Slovakia